Latvijas prezidentūra ES

Pedagogu atalgojuma modeļa projekts

Infografiku konkurss

Profesionālās izglītības prestižs pēdējos gados:

  • Būtiski paaugstinājies

  • Pamazām paaugstinās

  • Nav mainījies

  • Pazeminājies

  • Grūti pateikt

Par valsts atbalstu bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem (BUPS) lūdzam interesēties katru darba dienu no plkst.10.00-12.00 pa tālruni 67047984

 

Par privātajiem pirmsskolas izglītības iestāžu (PPII) pakalpojuma sniedzējiem lūdzam interesēties pa tālruni 67047912

 

 

Saziņai

Vaļņu iela 2, Rīga

LV-1050, Latvija

Tālr. 67226209

Fakss 67223905


E-pasts pasts@izm.gov.lv (e-pasta ziņojumiem pievienotais datņu kopējais pieļaujamais lielums - līdz 15 megabaitiem)

 

Ministrijas rekvizīti


Darba laiks

08.30-17.00 (pusdienas pārtraukums no 12.30-13.00), pirms vizītes lūdzam sazināties ar attiecīgo speciālistu.

 

Izglītības un zinātnes ministrijas caurlaižu izsniegšanas un apmeklētāju pieņemšanas kārtība

 

Karti varat apskatīt šeit!

 

Nosūtīt elektronisko iesniegumu!

 

Ērtākai un ātrākai informācijas apmaiņai iesakām izmantot elektroniskos saziņas līdzekļus.

R.Ķīlis: IZM reorganizācija vienkāršos pārvaldes struktūru un samazinās birokrātiju

06/03/2012 11:45

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis ir pieņēmis lēmumu par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) reorganizāciju, kas paredz būtiski optimizēt un vienkāršot ministrijas pārvaldes struktūru, samazinot birokrātiju un darbinieku skaitu. Paredzams, ka šī gada aprīļa vidū IZM sāks strādāt savā jaunajā veidolā. 

R.Ķīlis norāda: “Reorganizācijas mērķis ir padarīt ministriju par efektīvu, motivētu un uz rezultātu orientētu  institūciju, kas spēj īstenot reālas pārmaiņas izglītības sistēmā. Tādas pārmaiņas, kas mūsu izglītības sistēmu padarīs par starptautiski konkurētspējīgu un atbilstošu mūsdienu pasaules prasībām.”

IZM reorganizācija vienkāršos pārvaldes struktūru, līdzšinējo deviņu departamentu vietā izveidojot sešus – Izglītības departamentu, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamentu, Sporta, jaunatnes un valodas departamentu, Struktūrfondu, starptautisko lietu un finanšu instrumentu departamentu, Nodrošinājuma un finanšu departamentu, kā arī Politikas iniciatīvu ieviešanas un attīstības departamentu.

Spēcīgu departamentu izveide ļaus radikāli samazināt birokrātiju un dažādos pārvaldes līmeņus – piemēram, IZM nodaļu skaits saruks no 30 uz 2. Praksē tas nozīmē mazāk saskaņojumu un birokrātiskā “futbola”, kā arī daudz lielāku skaidrību par struktūrvienību un darbinieku kompetenci, pienākumiem un atbildību.

Kopējais amata vietu skaits IZM saruks par gandrīz ceturtdaļu jeb aptuveni piecdesmit amata vietām (no 234 līdz mazāk nekā 180). Darbinieku skaita samazināšana nenotiks mehāniski, bet gan izvērtējot katra darbinieka rezultātus. Tas ļaus palielināt darba ražīgumu, nodrošinot konkurētspējīgāku atalgojumu un labākus darba apstākļus, neprasot papildu līdzekļus no valsts budžeta.

R.Ķīlis atzīmē: “Ministrijas komandai ir jāstrādā efektīvi, saliedēti un ar vienotu izpratni par reformu programmu. Domāju, ka reorganizācija dos pozitīvu grūdienu IZM attīstībai atbilstoši 21.gs. valsts pārvaldes prasībām. Varētu pat teikt, ka reorganizācijas rezultātā IZM ir iespēja kļūt par vienu no efektīvākajām valsts pārvaldes iestādēm Latvijā.”

IZM reorganizācija tiek veikta saskaņā ar Valda Dombrovska valdības deklarācijā pausto apņemšanos: “Veidosim nelielu, efektīvu, motivētu un uz rezultātu orientētu valsts pārvaldi [...], lai panāktu efektīvāku un caurspīdīgāku resursu izmantošanu un mazinātu administratīvo slogu.”

Plašāka informācija un skaidrojums par IZM reorganizāciju R.Ķīļa videoblogā:

Plkst. 11.55 Ministru kabineta ēkā, 2. stāvā pie Zaļās zāles plānots izglītības un zinātnes ministra R.Ķīļa brīfings par IZM reorganizāciju.

 IZM struktūrshēma

 

Inita Blačforda
Ministra padomniece komunikācijas jautājumos
Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050, Latvija
Tālr.: (+371) 67047705, Mob.: (+371) 29144193
E-pasts: inita.blacforda@izm.gov.lv

Informācija medijiem

Pēdējo reizi atjaunota: 04/03/2015

Unikālie apmeklētāji - šodien: 1793, kopā: 644078

Copyright © Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija

 
Nosūtīt ieteikumus un komentārus par mājaslapu