Latvijas prezidentūra ES

Erasmus+

Studiju virzienu akreditācija

Studiju programmu licencēšana

Struktūrfondu projekti

Par valsts atbalstu bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem (BUPS) lūdzam interesēties katru darba dienu no plkst.10.00-12.00 pa tālruni 67047984

 

Par privātajiem pirmsskolas izglītības iestāžu (PPII) pakalpojuma sniedzējiem lūdzam interesēties pa tālruni 67047912

 

 

Saziņai

Vaļņu iela 2, Rīga

LV-1050, Latvija

Tālr. 67226209

Fakss 67223905


E-pasts pasts@izm.gov.lv (e-pasta ziņojumiem pievienotais datņu kopējais pieļaujamais lielums - līdz 15 megabaitiem)

 

Ministrijas rekvizīti


Darba laiks

08.30-17.00 (pusdienas pārtraukums no 12.30-13.00), pirms vizītes lūdzam sazināties ar attiecīgo speciālistu.

 

Izglītības un zinātnes ministrijas caurlaižu izsniegšanas un apmeklētāju pieņemšanas kārtība

 

Karti varat apskatīt šeit!

 

Nosūtīt elektronisko iesniegumu!

 

Ērtākai un ātrākai informācijas apmaiņai iesakām izmantot elektroniskos saziņas līdzekļus.

Veiktas būtiskas izmaiņas Izglītības un zinātnes ministrijā

15/05/2012 14:01

Pēc ministra Roberta Ķīļa iniciatīvas Izglītības un zinātnes ministrijā ir nodrošināts reorganizācijas process. Tās īstenošanas gaitā būtiski mainīta ministrijas struktūra, kā arī notikušas vērā ņemamas personu nomaiņas ministrijas vadošajos amatos. Ministrijas struktūra padarīta vienkārša, saprotama un maksimāli efektīva, lai nodrošinātu ātru dokumentu apriti, jaunu rīcībpolitiku izstrādi un ieviešanu. Deviņu departamentu vietā ar jūniju darbu turpinās seši. Savukārt divdesmit piecu nodaļu vietā palikušas divas, kas praktiski nozīmē, ka 23 nodaļu vadītāji pārtapuši par vecākajiem ekspertiem vai atsevišķos gadījumos par departamentu direktoru vietniekiem.

Kopumā skartas 43 amatu vietas, darba uzteikumi izsniegti 16 cilvēkiem (galvenokārt no darba tiks atbrīvoti referenti, kas pildījuši atbalstošas funkcijas), likvidētas 20 vakances, 3 darbinieki iesnieguši atlūgumus un 4 departamentu vadītāji, tostarp Jānis Gaigals (Profesionālās izglītības un vidējās izglītības departaments; tagad – Valsts izglītības un satura centrs, direktora vietnieks), Aiva Kenkle (Finanšu departaments; Izglītības kvalitātes valsts dienests, departamenta direktora vietniece), Dace Ratniece (Politikas koordinācijas departaments; tagad – Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, direktora vietniece), Gita Rēvalde (Augstākās izglītības departaments; tagad – Studiju un zinātnes administrācija, direktora vietniece), valsts interešu nodrošināšanai rotēti uz IZM padotības iestādēm.

Uz četru vadošo amatu vietām šīs nedēļas laikā tiks izsludināti atklāti konkursi.

Paralēli reorganizācijas procesam uzsākta disciplinārlieta pret IZM valsts sekretāru Mareku Gruškevicu un valsts sekretāra vietnieci Ingu Štāli. Uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku Mareks Gruškevics ir atbrīvots no pienākumu pildīšanas. Neatkarīgi no disciplinārlietas iznākuma pieņemts lēmums Mareku Gruškevicu rotēt citā amatā.

Saskaņā ar ministra 2012. gada 10. aprīlī izdotu rīkojumu jaunās struktūras spēkā stāšanās bija noteikta ar 2012.gada 21.maiju, un valsts sekretāram Marekam Gruškevicam tika uzdots nodrošināt visus ar reorganizācijas ieviešanu saistītos jautājumus. 23. aprīlī ministra birojs konstatēja, ka uzdevums nav izpildīts. Šī iemesla dēļ reorganizācija aizkavējās, un ministra birojs uzdeva nodrošināt reorganizācijas ieviešanu valsts sekretāra vietniecei un pienākumu izpildītājai Laumai Sīkai.

Svarīgi uzsvērt, ka jūnijā pārmaiņu īstenošana Izglītības un zinātnes ministrijā nenoslēdzas. Ministrijā turpināsies funkciju izvērtējums, noslodzes izvērtējums, kompetences celšanas jeb apmācības pasākumi ar mērķi novērst iespējamus riskus ministrijas darbībā.

 

Sagatavoja:

Reinis Tukišs,
ministra padomnieks,
tel. 26473189

Informācija medijiem

Pēdējo reizi atjaunota: 30/01/2015

Unikālie apmeklētāji - šodien: 297, kopā: 636327

Copyright © Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija

 
Nosūtīt ieteikumus un komentārus par mājaslapu