Latvijas prezidentūra ES

Pedagogu atalgojuma modeļa projekts

Infografiku konkurss

Profesionālās izglītības prestižs pēdējos gados:

  • Būtiski paaugstinājies

  • Pamazām paaugstinās

  • Nav mainījies

  • Pazeminājies

  • Grūti pateikt

Par valsts atbalstu bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem (BUPS) lūdzam interesēties katru darba dienu no plkst.10.00-12.00 pa tālruni 67047984

 

Par privātajiem pirmsskolas izglītības iestāžu (PPII) pakalpojuma sniedzējiem lūdzam interesēties pa tālruni 67047912

 

 

Saziņai

Vaļņu iela 2, Rīga

LV-1050, Latvija

Tālr. 67226209

Fakss 67223905


E-pasts pasts@izm.gov.lv (e-pasta ziņojumiem pievienotais datņu kopējais pieļaujamais lielums - līdz 15 megabaitiem)

 

Ministrijas rekvizīti


Darba laiks

08.30-17.00 (pusdienas pārtraukums no 12.30-13.00), pirms vizītes lūdzam sazināties ar attiecīgo speciālistu.

 

Izglītības un zinātnes ministrijas caurlaižu izsniegšanas un apmeklētāju pieņemšanas kārtība

 

Karti varat apskatīt šeit!

 

Nosūtīt elektronisko iesniegumu!

 

Ērtākai un ātrākai informācijas apmaiņai iesakām izmantot elektroniskos saziņas līdzekļus.

Ar ekspertu diskusiju noslēgsies reģionālo diskusiju cikls „Pedagogu konkurētspējas attīstības scenāriji”

31/05/2012 14:57

Rīt, 2012.gada 1.jūnijā, „Albert Hotel” zālē „Space”, Rīgā, Dzirnavu ielā 33, plkst. 14.00 ar ekspertu diskusiju noslēgsies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkotais reģionālo diskusiju cikls „Pedagogu konkurētspējas attīstības scenāriji”. Reģionos izteikti dažādi priekšlikumi, kā uzlabot pedagogu konkurētspēju, pilnveidot atalgojuma sistēmu un izglītības kvalitāti kopumā. Mediju pārstāvji laipni aicināti piedalīties.

Diskusijā iespējas ieviest reģionos izteiktos priekšlikumus analizēs izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” vadītāja Evija Papule, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas rektore Dace Markus un programmas „Iespējamā misija” attīstības vadītāja Zane Oliņa.

Kopumā ESF projekta „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” ietvaros reģionos notika septiņas diskusijas: Rīgā, Dobelē, Liepājā, Ludzā, Alūksnē un Tukumā, diskusiju ciklam noslēdzoties ar ekspertu diskusiju Rīgā. Kopumā vairāk kā 1000 pedagogu iesaistījušies diskusijās un izteikuši savus priekšlikumus par četriem tematiem: 1) skolas un sabiedrības partnerība konkurētspējīgas izglītības nodrošināšanai; 2) pedagogu konkurētspēja un darba kvalitāte, diskutējot par iespējām pedagogu atalgojuma sistēmu saistīt ar pedagogu darba kvalitātes rādītājiem; 3) pedagogam nepieciešamās 21.gadsimta prasmes un tālākizglītības sistēma to nodrošināšanai, tostarp projekta rezultātu kontekstā; 4) Latvijā dzīvotspējīgs skolu autonomijas modelis – cik liela autonomija skolām nepieciešama un kā to īstenot, kādai jābūt skolas vadībai un kā vērtēt skolas darba kvalitāti.

Laikā, kad izglītības jomā notiek dažādas pārmaiņas, IZM ir būtiski uzklausīt pedagogu, pašvaldības izglītības speciālistu, vecāku, uzņēmēju un citu izglītības procesā iesaistīto un ieinteresēto viedokli, lai pārmaiņas īstenotu efektīvi, tās sniegtu pēc iespējas ātru uzlabojumu un sasniegtu sabiedrībai un valsts attīstībai vēlamo rezultātu. Interesenti, kuriem nebija iespēju piedalīties diskusijās aicināti savus priekšlikumus līdz 2012.gada 8.jūnijam sūtīt uz e-pastu priekslikumi@pedagogiem.gov.lv.

Ņemot vērā, ka ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” noslēgsies šā gada oktobrī, IZM ir svarīgi uzklausīt pedagogu viedokļus, kā vislabāk nodrošināt projekta rezultātu ilgtspēju, tādējādi sekmējot pozitīvas pārmaiņas izglītībā arī pēc projekta īstenošanas. Diskusijās izteiktie viedokļi tiks apkopoti un izvērtētas iespējas tos ieviest gan saistībā ar konkrētiem kādas jomas aspektiem, gan plašākā izglītības politikas veidošanas procesā, piemēram, pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas sistēmas ieviešanā.

Ikviens interesents ekspertu diskusijai aicināts sekot līdzi interneta tiešraidē projekta mājaslapā www.pedagogiem.gov.lv, kur pieejama arī plašāka informācija par diskusijām.

ESF projektu „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” IZM uzsāka īstenot 2009./2010.m.g. sākumā, un projektā iesaistījušies  un atbalstu saņēmuši vairāk kā 39 000 pedagogu.

Papildu informācija: projekta „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” vadītāja Evija Papule (tālrunis 29340097).

 

Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
prese@izm.gov.lv
67047804

Informācija medijiem

Pēdējo reizi atjaunota: 05/03/2015

Unikālie apmeklētāji - šodien: 1992, kopā: 644417

Copyright © Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija

 
Nosūtīt ieteikumus un komentārus par mājaslapu